१४३ स्थानीय तहको मत परिणाम सार्वजनिकः हेर्नुहोस्, कहाँ कुन पार्टीले जित्यो ?(विजेता सूचिसहित)

एमाले र कांग्रेसबीच तिब्र प्रतिशप्रधाः माओवादी तेश्रो पार्टी

काठमाडौं । वैशाख ३१ गते सम्पन्न स्थानीय निकायको निर्वाचनको मत गणनाको कार्य तिब्रताका साथ भै रहेको छ । निर्वाचन आयोगले पछिल्लो समयमा १४३ स्थानीय तहको मत गण्नाको कार्य सकेको छ ।

अहिले सम्मको नतिजालाई हेर्दा एमाले र कांग्रेसबीच तिब्र प्रतिश्प्रधाको अवस्था देखिन्छ । एमाले पहिलो, कांग्रेस दोश्रो र माओवादी तेश्रो पार्टीको रुपमा देखिएका छन भने अग्रताको हिसाबले पनि त्यही अनुपातमा मत गणनाको परिणाम आइरहेको देखिन्छ ।

अहिलेसम्म मत गणना भएका स्थानीय तहमा कहाँ कस्ले जित्यो ? तल सम्पूर्ण विजेताको सूचि सहित प्रस्तुत गरिएको छ ।
एमाले
१. नारायण नगरपालिका,दैलेख मेयर–रत्नबहादुर खड्का    २. ठूलीभेरी नगरपालिका,डोल्पा अध्यक्ष–गणेशबहादुर शाही
३. भेरी नगरपालिका,जाजरकोट अध्यक्ष–सिपी घर्ती             ४.नेस्याङ गाउँपालिका,मनाङ अध्यक्ष–कान्छा घले
५. काइके गाउँपालिका,डोल्पा अध्यक्ष–अंगद राना             ६. शेफोक्सुन्डो गाउँपालिका,डोल्पा अध्यक्ष–टासी तुन्डुक 
७. घरपझोङ गाउँपालिका,मुस्ताङ अध्यक्ष,आशबहादुर गुरुङ

८.फेदीखोला गाउँपालिका,स्याङ्जा अध्यक्ष–घनश्याम सुवेदी
९. शिवालय गाउँपालिका, जाजरकोट अध्यक्ष – नरेन्द्रकुमार शाही
१०. मादी गाउँपालिका, कास्की अध्यक्ष – वेदबहादुर गुरुङ
११. रुपा गाउँपालिका, कास्की अध्यक्ष – नवराज ओझा
१२. महांकाल गाउँपालिका, ललितपुर अध्यक्ष – रामचन्द्र दाहाल
१३. देवघाट गाउँपालिका, तनहुँ अध्यक्ष – दूर्गाबहादुर थापा
१४. गोसाइकुण्ड गाउँपालिका रसुवा अध्यक्ष – काइसाङ नुर्पु तामाङ
१५. ढोरचौर गाउँपालिका, सल्यान अध्यक्ष – चित्रबहादुर चलाउने
१६. तिला गाउँपालिका, जुम्ला अध्यक्ष – रतननाथ योगी
१७. महाशिला गाउँपालिका, पर्वत अध्यक्ष – राजु पौडेल
१८. हरिनास गाउँपालिका, स्याङ्जा अध्यक्ष – खिमनारायण मानन्धर
१९. चामे गाउँपालिका, मनाङ अध्यक्ष – लोकेन्द्रबहादुर घले
२०. जिरी नगरपालिका, दोलखा मेयर – टंक जिरेल
२१. मकवानपुर गढी गाउँपालिका, मकवानपुर अध्यक्ष – विदुर हुमागाईं
२२. गोकुलगंगा गाउँपालिका, रामेछाप अध्यक्ष – खड्गबहादुर सुनुवार
२३. इन्द्रसरोवर गाउँपालिका, मकवानपुर अध्यक्ष – जीवन लामा
२४. लिसंखुपाखा गाउँपालिका, सिन्धुपाल्चोक अध्यक्ष – कमल नेपाल
२५. कैलाश गाउँपालिका, मकवानपुर अध्यक्ष – टंंक मुक्तान
२६. उमाकुण्ड गाउँपालिका, रामेछाप अध्यक्ष – शेरबहादुर सुनुवार
२७. खानीखोला गाउँपालिका, काभ्रेपलाञ्चोक अध्यक्ष – कृष्णप्रसाद खुलाल
२८. कालिकास्थान गाउँपालिका रसुवा अध्यक्ष – सीत अधिकारी
२९. धुनीबेसी नगरपालिका, धादिङ मेयर – बालकृष्ण आचार्य
३०. सिद्धलेक गाउँपालिका, धादिङ अध्यक्ष – प्रेमनाथ सिलवा
३१ आँधीखोला गाउँपालिका, स्याङ्जा अध्यक्ष – सुधीर पौडेल
३२ हरिनास गाउँपालिका, स्याङ्जा अध्यक्ष – खिमनारायण मानन्धर
३३. मादी गाउँपालिका, कास्की अध्यक्ष – बेदवहादुर थापा
३४. माछापुच्छ्रे गाउँपालिका, कास्की अध्यक्ष – कर्ण गुरुङ
३. चामुण्डा नगरपालिका, दैलेख मेयर – सूर्यबहादुर शाही
३६. महाबु गाउँपालिका, दैलेख अध्यक्ष – जंगबहादुर शाही
३७. भैरवी गाउँपालिका, दैलेख अध्यक्ष – प्रेमबहादुर बुढा
३८. ठाँटीकाँध गाउँपालिका, दैलेख अध्यक्ष – धीरबहादुर शाही
३९. अदानचुली गाउँपालिका, हुम्ला अध्यक्ष – दल फडेरा
४०. त्रिपुरासुन्दरी नगरपालिका, डोल्पा मेयर – ओमबहादुर बुढा
४१. घिरिङ गाउँपालिका, तनहुँ अध्यक्ष – रणबहादुर राना
४२. फलेवास नगरपालिका, पर्वत मेयर – पदमपाणि शर्मा
४३. थाक्रे गाउँपालिका, धादिङ अध्यक्ष – रामकुमार आचार्य
४४. गोकुलगंगा गाउँपालिका, रामेछाप अध्यक्ष – खड्ग सुनुवाई
४५. काठेखोला गाउँपालिका, बागलुङ अध्यक्ष – अम्मरबहादुर थापा
४६. फिक्कल गाउँपालिका, सिन्धुली अध्यक्ष – घनश्याम कार्की
४७. कपुरकोट गाउँपालिका, सल्यान अध्यक्ष – भीमबहादुर सेन
४८. शंखरापुर नगरपालिका, काठमाडौं मेयर – सुवर्ण श्रेष्ठ
४९. खाडाचक्र नगरपालिका, कालिकोट मेयर – जशीप्रसाद पाण्डे
५०. बलेफी गाउँपालिका, सिन्धुपाल्चोक अध्यक्ष – केदार क्षेत्री
५१. नेत्रावती गाउँपालिका, धादिङ अध्यक्ष – दूर्गाकुमार शाक्य
५२. ढोरपाटन नगरपालिका, बागलुङ मेयर – देवकुमार नेपाली
५३. धौलागिरि गाउँपालिका, म्याग्दी अध्यक्ष – अन्सरा पुन
५४. तारकेश्वर गाउँपालिका, नुवाकोट अध्यक्ष – रमेश वस्ती
५५. रामेछाप नगरपालिका, रामेछाप मेयर – रोशन पाख्रिन
५६. जुगल गाउँपालिका, सिन्धुपाल्चोक अध्यक्ष – होमनारायण श्रेष्ठ
५७. विहादी गाउँपालिका, पर्वत अध्यक्ष – कमलप्रसाद भुसाल
५८. पाँचपोखरी गाउँपालिका, सिन्धुपाल्चोक अध्यक्ष – टासी ह्याल्मो लामा

कांग्रेस
१. बुंङ्दीकाली गाउँपालिका, नवलपरासी अध्यक्ष – दुर्गाबहादुर राना
२. तमानखोला गाउँपालिका, बागलुङ अध्यक्ष – जोकलाल बुढा
३. नार्फू गाउँपालिका, मनाङ अध्यक्ष – मिङ्मा छिरीङ लामा – निर्विरोध
४. नाशोङ गाउँपालिका, मनाङ अध्यक्ष – कमलमाया गुरुङ
५. थाकसाङ गाउँपालिका, मुस्ताङ अध्यक्ष – बुद्धिप्रसाद शेरचन
६. कुशे गाउँपालिका, जाजरकोट अध्यक्ष – हरिश्चन्द्र बस्नेत
७. लोमान्थाङ गाउँपालिका, मुस्ताङ अध्यक्ष – सुवर्णकुमार विष्ट
८. बाह्रगाउँ मुक्तिक्षेत्र गाउँपालिका, मुस्ताङ अध्यक्ष – फेन्चोक छेप्तेन
९. डुंगेश्वर गाउँपालिका, दैलेख अध्यक्ष – नगेन्द्रबहादुर मल्ल
१०. पातारासी गाउँपालिका, जुम्ला अध्यक्ष – लक्ष्मण बोहरा
११. सिँजा गाउँपालिका, जुुम्ला अध्यक्ष – देवलसिंह रावल
१२. चुमनुब्री गाउँपालिका, गोरखा अध्यक्ष – धनबहादुर गुरु
१३. विनयी त्रिवेणी गाउँपालिका, नवलपरासी अध्यक्ष – डम्बरबहादुर जिसी
१४. बागमती गाउँपालिका, ललितपुर अध्यक्ष – वीरबहादुर लामा
१५. गोलञ्जोर गाउँपालिका, सिन्धुली अध्यक्ष – पुष्प कार्की
१६. उत्तरगया गाउँपालिका, रसुवा अध्यक्ष – उपेन्द्र लम्साल
१७. मध्यनेपाल नगरपालिका, लमजुङ मेयर – रमेशराज पाण्डे
१८. हुप्सेकोट गाउँपालिका, नवलपरासी अध्यक्ष – लक्ष्मी पाण्डे
१९. अन्नपूर्ण गाउँपालिका, कास्की अध्यक्ष – युवराज कुँवर
२०. खनियाबास गाउँपालिका, धादिङ अध्यक्ष – रणबहादुर लामा
२१. सिमकोट गाउँपालिका, हुम्ला अध्यक्ष – पदम लामा
२२. बारेकोट गाउँपालिका, जाजरकोट अध्यक्ष – महेन्द्रबहादुर शाह
२३. कुशे गाउँपालिका, जाजरकोट अध्यक्ष – हरिचन्द्र बस्नेत
२४. चिङ्गाङ गाउँपालिका, सुर्खेत अध्यक्ष – देवबहादुर चन्द
२५. गलकोट नगरपालिका, बागलुङ मेयर – भरत शर्मा गैरे
२६. निसीखोला गाउँपालिका, बागलुङ अध्यक्ष – तारानाथ पौडेल
२७. पैंयुँ गाउँपालिका, पर्वत अध्यक्ष –खगेन्द्र तिवारी
२८. त्रिवेणी गाउँपालिका, सल्यान अध्यक्ष – मानबहादुर डाँगी
२९. बाह्रगाउँ मुक्तिक्षेत्र गाउँपालिका, मुस्ताङ अध्यक्ष – फेन्चोक छेप्तेन गुरुङ
३०. घ्याङलेख गाउँपालिका, सिन्धुली अध्यक्ष – जगतबहादुर भोलन
३१. गण्डकी गाउँपालिका, गोरखा अध्यक्ष – होमबहादुर राना
३२. मध्यनेपाल नगरपालिका, लमजुङ मेयर – रमेशकुमार पाण्डे
३३. बुलिङटार गाउँपालिका, नवलपरासी अध्यक्ष – शशि बस्ताकोटी
३४. नौकुण्ड गाउँपालिका, रसुवा अध्यक्ष – नुर्पुसाङ्गो तामाङ
३५. किस्पाङ गाउँपालिका, नुवाकोट अध्यक्ष – छत्र लामा
३६. तादी गाउँपालिका, नुवाकोट अध्यक्ष – नारायणप्रसाद पाण्डे
३७. बेथानचोक गाउँपालिका, काभ्रे अध्यक्ष – प्रेमबहादुर तिमल्सिना
३८. तेमाल गाउँपालिका, काभ्रे अध्यक्ष – सलामसिंह लामा
३९. दैतेश्वर गाउँपालिका, दोलखा अध्यक्ष – छवि लामा
४०. इच्छाकामना गाउँपालिका, चितवन –अध्यक्ष – गीता गुरुङ
४१. बराहताल गाउँपालिका, सुर्खेत अध्यक्ष – तेजबहादुर बस्नेत
४२. दूधपोखरी गाउँपालिका, लमजुङ अध्यक्ष – छुपीमाया गुरुङ
४३. गुराँस गाउँपालिका, दैलेख अध्यक्ष – खेमराज ओली
४४. आँबुखैरेनी गाउँपालिका, तनहुँ अध्यक्ष – गिरबहादुर थापा
४५. सिरानचोक गाउँपालिका, गोरखा अध्यक्ष –
४६. बेनी नगरपालिका, म्याग्दी मेयर – हरिकुमार श्रेष्ठ
४७. अजिरकोट गाउँपालिका, गोरखा अध्यक्ष – फणिन्द्र धिताल
४८. बकैया गाउँपालिका, मकवानपुर अध्यक्ष – दामोदर खनाल
४९. अन्नपूर्ण गाउँपालिका, म्याग्दी अध्यक्ष – क्याप्टेन डमबहादुर पुन
५०. चापाकोट नगरपालिका, स्याङ्जा मेयर – शिवकुमार गिरी
५१. ऋषिङ गाउँपालिका, तनहुँ अध्यक्ष – शिवकुमार गिरी
५२. बराहताल गाउँपालिका, सुर्खेत अध्यक्ष – तेजबहादुर बस्नेत
५३. दक्षिणकाली नगरपालिका, काठमाडौं मेयर – मोहन बस्नेत
५४. देवचुली नगरपालिका, नवलपरासी मेयर – पूर्णप्रसाद श्रेष्ठ
५५. अर्जुनचौपारी गाउँपालिका, स्याङ्जा अध्यक्ष – दीर्घनारायण अर्याल
५६. इच्छाकामना गाउँपालिका, चितवन अध्यक्ष – गीता गुरुङ
५७. चन्दननाथ नगरपालिका, जुम्ला मेयर – कान्तिका सेजुवाल

माओवादी केन्द्र
१. मुसिकोट नगरपालिका, रुकुम मेयर – देवीलाल गौतम
२. मुड्केचुला गाउँपालिका, डोल्पा अध्यक्ष – दतबहादुर शाही
३. जगदुल्ला गाउँपालिका, डोल्पा अध्यक्ष – नरसिंह रोकाय
४. गुठीचौर गाउँपालिका, जुम्ला अध्यक्ष – हरिबहादुर भण्डारी
५. सान्नी त्रिवेणी गाउँपालिका, कालिकोट अध्यक्ष – डम्बरबहादुर शाही
६. सानीभेरी गाउँपालिका, रुकुम अध्यक्ष – नरबहादुर पुन
७. हिमा गाउँपालिका, जुम्ला अध्यक्ष – राजबहादुर शाही
८. ताजाकोट गाउँपालिका, हुम्ला अध्यक्ष – बागदल मल्ल
९. दार्मा गाउँपालिका, सल्यान अध्यक्ष – निमबहादुर केसी
१०. मरिन ठाकुर गाउँपालिका, सिन्धुली अध्यक्ष – पानीराज बम्जन
११. कोन्ज्योसोम गाउँपालिका, ललितपुर अध्यक्ष – गोपीलाल स्याङ्तान
१२. बन्दीपुर गाउँपालिका, तनहुँ अध्यक्ष – पूर्णसिंह आले
१३. ताराखोला गाउँपालिका, बागलुङ अध्यक्ष – प्रकाश घर्तीमगर
१४. बागमती गाउँपालिका, मकवानपुर अध्यक्ष – सर्केश घलान
१५. हरिहरपुर गाउँपालिका, सिन्धुली अध्यक्ष – कारस्याङ तामाङ
१६. तातोपानी गाउँपालिका, जुम्ला अध्यक्ष – नवराज न्यौपाने
१७. त्रिवेणी गाउँपालिका, रुकुम अध्यक्ष – झक्कुप्रसाद घर्ती
१८. चंखेली गाउँपालिका, हुम्ला अध्यक्ष – धनलाल चौलागाईं
१९. बाफिकोट गाउँपालिका, रुकुम अध्यक्ष – धर्मबहादुर केसी
२०. बागचौर नगरपालिका, सल्यान मेयर – लोकमान बुढाथोकी
२१. चौरजहारी नगरपालिका, रुकुम मेयर – विशाल शर्मा
२२. भोटेकोशी गाउँपालिका, सिन्धुपाल्चोक अध्यक्ष – राजकुमार पौडेल
२३. दोरम्भा गाउँपालिका, रामेछाप अध्यक्ष – अमानसिंह लामा

राप्रपा
रुबीभ्याली गाउँपालिका, धादिङ अध्यक्ष – पेरुङ तामाङ

नयाँ शक्ति
पार्वतीकुण्ड गाउँपालिका, रसुवा अध्यक्ष – भुजुङ तामाङ

राजमो
बरेङ गाउँपालिका, बागलुङ अध्यक्ष – कृष्णप्रसाद शर्मा

स्वतन्त्र
१. डोल्पो बुद्ध गाउँपालिका, डोल्पा अध्यक्ष – तेम्बा गुरुङ
२.दालोमे गाउँपालिका, मुस्ताङ अध्यक्ष – लोप्सान छम्तेल विष्ट